Комунальне некомерційне підприємство

Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини з ураженням центральної нервової системи

Про центр реабілітації

На базі Вінницького будинку дитини, який побудований в 1980 році загального типу, в 1990 році було створено відділення реабілітації на 10 ліжок для дітей з ДЦП та іншими органічними ураженнями ЦНС,  тобто  відділення  мало  виключно неврологічний  профіль.

Основні функції ЦР

Медичне обслуговування, яке включає надання медичної реабілітації неврологічного і психіатричного профілю дітей раннього віку, починаючи з моменту новонародженності, що є актуальним і приорітетним напрямком порівнюючи з іншими Центрами реабілітації.

Реорганізація закладу

У 2009-2010 рр. згідно реформування для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, проведено реорганізацію закладу і створено принципово нову модель будинку дитини з Центром ранньої медико-соціальної реабілітації дітей на 40 ліжок (денний і цілодобовий стаціонар), де проводиться профілактика дитячої інвалідності і соціального сирітства. Налагоджена тісна співпраця по навчанню і перейняттю досвіду роботи з Європейськими клініками по реабілітації дітей з ДЦП та дітей-аутистів: Центр ім. В.І.Козявкіна (м.Трускавець), Центр Йосса Ротфілда, дитяча психіатрична клініка «Аккара» (м. Гронінген, Нідерланди).

До уваги батьків та відвідувачів дітей

Центр створений у 1990р. і працює більше 30 років за принципом індивідуального та диференційного підходу до кожного пацієнта. У нас працюють одні із кращих спеціалістів, які постійно впроваджують нові методики реабілітації, іде співпраця з провідними інститутами реабілітології України (Центр Мартинюка В.Ю. м.Київ, Центр Козявкіна І.І. м. Трускавець) та Європейським центром «Аккара» Йосса Ротфілда м.Гронінгем Голландія .