Комунальне некомерційне підприємство

Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини з ураженням центральної нервової системи

Про центр реабілітації

Про центр реабілітації

На базі Вінницького будинку дитини, який побудований в 1980 році загального типу, в 1990 році було створено відділення реабілітації на 10 ліжок для дітей з ДЦП та іншими органічними ураженнями ЦНС,  тобто  відділення  мало  виключно неврологічний  профіль.

Згодом почався процес перепрофілювання будинку дитини в спеціалізований заклад, здатний надавати  медико-педагогічну корекцію та реабілітацію найбільш складної категорії дітей.

У 1993 року заклад набув статус спеціалізованого, для дітей  з ураженням ЦНС та порушенням психіки.

Ми працюємо  протягом 30 років, маємо гарний досвід роботи, добрі  напрацювання,   підготовлених    фахівців.  Запроваджуємо   нові   методики   та   принципи   реабілітації, використовуючи мультидисциплінарний    підхід,  співпрацюємо  з  реабілітаційними  інституціями (навчання,   підвищення   кваліфікації, удосконалення   і  перейняття  досвіду)   з Центром  реабілітації  Ю.В.Мартинюка м. Київ   та   міжнародним   Центром  І.І. Козявкіна   м. Трускавець.

2004 році Центр  також набув статусу  психіатричного профілю, тобто відбулася зміна Концепції і напрямку реабілітації дітей з порушенням мови, моторики,  поведінки та психічних порушень.

У 2009-2010 рр. згідно реформування для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, проведено реорганізацію закладу і створено принципово - нову модель будинку дитини   з  Центром ранньої медико-соціальної реабілітації дітей на 40 ліжок (денний і цілодобовий стаціонар) від 0 до 14 років, де проводиться профілактика дитячої інвалідності і соціального сирітства. Налагоджена тісна співпраця по навчанню і перейняттю досвіду роботи з Європейськими клініками по реабілітації дітей з ДЦП та дітей-аутистів: Центр ім. В.І.Козявкіна (м.Трускавець),  Центр  Йосса  Ротфілда,  дитяча  психіатрична  клініка  «Аккара» (м. Гронінген, Нідерланди).

 

Основним завданням Центру реабілітації є:

  • профілактика дитячої інвалідності;
  • профілактика соціального сирітства;
  • проведення спеціалістами висококваліфікованої комплексної медичної та психолого - педагогічної реабілітації дітей м.Вінниці області, України, а також вихованців будинку дитини, які опинилися в СЖО, впровадження сучасних методів реабілітації, навчання батьків правилам догляду за хворими дітьми в домашніх умовах та навчання батьків здорового способу життя і профілактики захворювань.

Опубліковано: 30 09 2023